Den otevřených dveří s hasiči – 7. 10. 2017

Ráno jsme se s nedůvěrou dívali k nebesům, neboť předpověď slibovala hezký den, ale zatím tomu nic nenasvědčovalo. Pomalu jsme se začali připravovat na tzv. mokrou variantu našeho dne. Naši dlouholetí příznivci vědí, že pokud chtějí zalít, stačí, když ten den náš sbor organizuje jakoukoliv akci. V poledne se sluníčko vylouplo v celé své kráse, mohli jsme tedy přesunout část připravované zábavy na parkoviště před hasičárnu. Mezi tím se začali scházet naši mladí hasiči, připraveni ukázat všem kamarádům, co se v kroužku již naučili a co je nejvíc baví. Od vázání uzlů, poznávání topografických značek, věcných prostředků, přes stříkání ze džberovek. Pustili se do toho s nadšením sobě vlastním. Proto se nebylo, co divit, že se dospělí návštěvníci rádi uchýlili do klidného koutku s občerstvením. Zde mohli shlédnout prezentaci o historii našeho sboru, fotografie ze zásahů a připomenout si povodně z roku 1983a 1997. Také tu byly k vidění fotografie popovodňové pomoci, které se účastnili členové výjezdové jednotky v minulých letech.

Dospělí si pochutnali na výborné kýtě, děti, které soutěžili, si odnesli diplom sladký balíček a tradiční balonek.

Jdi zpět